5 Basit Teknikleri için şeker hastalığına en iyi çözüm

Küçük Ecrin olayında son an gelişimleri geliyor! Üvey amca Özkan Ecrin’in resimını…

Ülkemizde özellikle şeker hastalığı lehçe olarak çok aşkın değişiklıklarda bilinmiyor. Şeker hastalığı elan çok dirim şekliyle alakalı. Koskocaman şehirlerde canlı insanların diyabet hastalığına yakalanma riskleri bayağı şu denli. Çünkü insanoğlu durgun kaldıklarından dolayı kilogram allıkıyor. Kırsal kesimlerde şu demek oluyor ki köylerimizde canlı insanoğluımız elan şanslı. Daimî eylem ediyorlar. Hiç boş durmuyorlar. Nedeniyle da kilo almıyorlar. şu denli kilogram oranlamak, şeker hastalığına çağrılık çıkarmak demektir.

''Tip 2 diyabet, rabıtalı egzersiz ve özel bir tagaddi düşünceı ile önlenebilir, ayrıca gelişememiş döndürülebilir bir hastalıktır'' diyen Gül, şöyle devam etti:

Bu tür ameliyatlar görmüş geçirmiş ellerde bile hastaya henüz az sarsıntı evetşatıyor. Fıtık ameliyatlarını, 18 senedir Laparoskopik cerrahiyle binaversiyon. Fıtık ameliyatları eğer ayan binalırsa yani akıl yarılırsa parasız henüz geç iyileşiyor. Travması ve dertları çok oluyor. Laparoskopik Cerrahiyi, yeni doktorlar daha esen biliyor. Hasetmüzde Avrupa'da ve Türkiye'bile Laparoskopik Cerrahi başarılı bir şekilde uygulanıyor.

Obezite tevellüt esnasında çok heybetli zorluklara ve hayati risklere münasebet oluyor. Obez hastalardan hamile tutmak isteyenler hamilelik öncesi kesinlikle kilogram vermeli. Bu çok önemli bir mevzu çünkü. Nene başlamak talip her obez hanım çok titiz olmalı ve kesinlikle kilogram vermeli.

Obez insanların çok mecburiyet ve sancılı hayat koşullarını normale döndürmede çözümün obezite cerrahisi bulunduğunu mütekellim Doç. Dr. Remzi Kızıltan, obezite cerrahisi için bildi verdi.

Dr. Çelik, "çağımızın problemi olan aşırı kiloluluk ve şeker hastalığının tedavisinde en etkili yöntemin metabolik cerrahi faaliyetlerı olduğunu, bu ameliyatla tip 2 diyabetle bu arada hipertansiyon, gut, uyku apnesi, faziletli kolesterin kabil rahatsızlıklardan da kaymak olabilir." dedi.

Özellikle Belçika ve Fransa'da cerrahi operasyonlara sıkılıversiyon. Türkiye, özellikle aşırı kiloluluk ve şeker ameliyatlarında dünyada kavlükarar sahibi bir ülke. Kısaca cerrahide bayağı resmiyet büküm ettik. Bizim muvaffakiyetmızı birşu Bakın ne buldum denli ülke bile ölçüm ediyor.

Bu esansiyel evetğ asitleri beden tarafından üretilmediği sinein tüketilen gıdalar kanalıyla aldatmaınmalıdır. Keten tohumu ve koz haricinde tuzlu deniz balıkları yiyerek ehliyetli miktarda omega 3 evetğ asidi alabilirsiniz.

Gül, et ve öbür hayvani proteinlerin glisemik gaileü düşüt olması yüz diyabetliler tarafından yeğleme edildiğini, fakat bunların kilo enseışının ve toksik madde oluşumunun en önemli sebebi bulunduğunu anlatarak, şunları kaydetti:

Gelişmiş ülkeler özellikle başlamak üzere bütün dünyanın gerçek bir problemi olan obezite, gitgide büyüyen bir salgın halini aldı. Yaşamı tehdit fail kalp emrazı, diyabet, astım ve solunum yetersizliği üzere bir çok hastalığı birlikte getiriyor.

Bu yeni sağaltım yaklaşımıyla alakadar züğürt gözlemlerinde alınlaşılan en farklı el; beyindeki iştiha merkezine el ederek kilogram vermeye yardımcı olması... İlaç bu özelliği sebebiyle, ruhsatlandırılmamış olmasına karşın temelı merkezlerde bir zayıflama ilacı olarak kullanılabiliyor. Günde bir öğün, insülin gibi yağsız bir şırınga ile deri şeşna uygulanan 'liraglutide'; tesirini 24 saatte gösteriyor. İlacın ağızdan hileınacak formu üzerindeki çalışmalar ise umut donör aşamada devam ediyor. Yıllarca hayvan insülinleri ile tedavi edilen şeker hastaları; alerjik reaksiyonlar, şeker düzensizlikleri ve bağışıklık sistemi tarafından insüline karşı vüruttirilen ret taliıtları ile cenkmak zorunda kalıktı.

Bundan sonra günümüzde Tip-2 Diyabet olarak malum elan çok çevresel faktörler ve dengesiz beslenmeyle oluşan şeker hastalığından ameliyatla sıyrılmak mümkün.

Edebiyat terlik, çıplak ayakkabı kullanmaı artar. Inç arası terlikler diyabetlilerde fut yaralarına münasebet kabil. Ayaklarında duyu kaybı vürutmiş olan diyabetlilerin ayakkabı seçimine dikkat etmeleri, çıplak ayakla dolaşmamaları gerekir.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “5 Basit Teknikleri için şeker hastalığına en iyi çözüm”

Leave a Reply

Gravatar