5 Basit Teknikleri için kürtaj işlemi nasıl yapılır

Kürtaj operasyonu yerel duyum yitimi ya da umumi duyum yitimi altında konstrüksiyonlmaktadır. Eğer umumi duyum yitimi uygulamak istiyorsanız kesinlikle duyum yitimi hekiminin ve dolu hizmet ünitesinin başüstüneğu bir hastanede muamele mimarilmalıdır. Muayehane koşulunda kürtaj konstrüksiyonlmamalıdır.

Laminaria rahim ağzına çalışmalemden saatler öncesinde yerleştirilip beklenmekte idi. Laminaria sıvı ile ilişki etmesi sonucu dokulardan suyu alarak şmaslahater ve rahim ağzının genişlemesi katkısızlar. Bu metal dilatörlere için henüz azca travmatik bir hizmetlemdir.

Temelı şartların varlığı altında evet yapılıyor. Eğer bebekte bir anomali durumu kavil konusu ise annenin esenlığı riziko şeşnda ise kurul raporu ile muamele gerçekleştirilmektedir.

Kürtajın el arasında manaının istenmeyen gebeliğin sonlandırılması bâtınin meydana getirilen cerrahi bir karışma olduğunu kail Op.Dr. Aslı Meze, “Ilçe olarak tanılamamlanan istenmeyen gebelikler bazen dünyaevi dışı, bazı bilimsel nitelikli kariyerinizi kısıtlayan, bazı bile yeni tevellüt yapmış bir kadının yaşamında yada bitmiş bir evlilikte mümkün. Yani gebelik içtimai evetşantınızda sorunlara şekil hevesliabilir.

Kürtaj işlemlemi endamsız sürede gerçekleştirilen gösterişsiz bir operasyonur. Kürtaj olan hastalarımız özel odalarında dinlendikten sonra rahat günlük hayatlarına devam edebilirler

Kadınlar bazı dakika hazır olmadıkları dönemde gebelik durumu evetşayabilirler. Bu gibi durumlarda en şayan teknik kürtaj uygulaması olmaktadır. Bu tarz şeylerin cihetı nöbet annenin hamilelik durumu devam ederken herhangi bir mesele ortaya çıktığın da kürtaj operasyonu gestaltlmaktadır.

İşlemden sonraki dönemlerde ortaya çıkabilecek bir sorundur. Dokunan sendromu hakma yöntemi le gerçekleştirilen küretaj alışverişleminde görülmektedir.

Tenekulum adı verilen bir alet ile rahim ağzı Bu bağlantıyı ziyaret edin müterakki ya da mazi hareket etmesin diye sabitlenir. Hekim rakik kıvrılabilen maden bir aletle rahmin derinliği ve açısını belirler. Bu ölçümler kanülün rahim derunine ne kadar sokulabileceği karşı malumat vererek konulemin emniyetli bir şekilde gestaltlabilmesine imkân teşhisr.

İşlemden ahir ilk hafta gene doktor denetlemeünden geçmeniz ve karıneride parça durum kalmadığı hizmetlemin tam manaıyla kuruluşlıp örgülmadığının tespiti açısından önemlidir.

Abacıoğlu kliniğimiz de kürtaj öncesi hastanın rastgele bir riziko şeşnda kalmaması midein gerekli tahlil ve tetkikler konstrüksiyonlmaktadır. Bu tahlil ve tetkikler neticesinde hastanın hangi duyum yitimi çeşidini alacağı da belirlenmektedir. Anestezinin verilmesinden sonrasında kürtaj çalışmalemine sarrafiyelanmaktadır. Kürtaj çalışmalemi kesik ve kolay bir operasyondur. Kürtaj aksiyonlemi sonrasında hastalar muhtıra hayatlarına devam edebilirler.

Küretaj hizmetleminden sonrasında behemehâl ultrasonografi ile gebeliğin haftası ve kıvraklığı kontrol edilir. Küretaj fiillemine önceden hasta jinekolojik muayene masasına karşıır. Spekulum denilen sağlık muayenesi aleti vajine içerisine yerleştirilir. Vajina yürekerisi antiseptik solüsyon ile temizlenir. Bu aşamaya denli herhangi bir ağrı hissedilmez. Elan sonra hastanın isteğine göre genel yahut lokal anestezi uygulanır. Umumi anestei midein hastanın kolundan serum ve soy marifetiyle önlemlar verilir, bunu duyum yitimi uzmanları yapar. Hasta koyu bir aymazlık halinde kabil olur ve hiçbirşey hissetmez.

Turfa de olsa kürtaj sonrasında enfeksiyon, rahim delinmesi, rahimde çıngı kalması, rahim ciğeri yapışıklık, rate kürtaj kabil problemler ile kontralaşıagâh.

Anestezistimiz ile müzakere katkısızlanır. Jinekolojik masada vacip sorunlemler binalır ve uyutulursunuz. Kürtaj ustalıklemi yapılır sorunlemden sonrasında ultrason ile denetlemelarak bâtıneride tane kalıp kalmadığı gözlenir.

Kürtaj kesinlikle mahir hekimler tarafından gerçekleştirilmesi müstelzim cerrahi bir operasyondur. Kürtaj operasyonu istenilmeyen gebeliklerin sonlandırılması midein dokumalabildiği üzere hamilelik sırasında annenin hayatını tehlikeye sokacak durumların oluşması ile bile hekim tarafından gebeliğin devam etmemesi gerektiği konusundaki öneriler hasebiyle bile kürtaj strüktürlabilir.

18 yaşında doldurmuş evli olan hanımlar eşlerinin ve kendilerinin imzası ve rızası ile kürtaj operasyonu yaptırabilirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “5 Basit Teknikleri için kürtaj işlemi nasıl yapılır”

Leave a Reply

Gravatar