Açıklaması kürtaj işlemi nasıl yapılır Hakkında 5 Basit Tablolar

18 evetşını doldurmuş evli sıfır hanımlar sadece kendi imza ve rızaları ile kürtaj operasyonu yaptırabilirler.

Detaylı bir sorgulamanın peşi sıra tam jinekolojik araştırma ve transvajinal ultrasonografi ile yoklama örgülmalıdır.

Histeroskopi ile küretaj: Rahim ağzı dilate edildikten sonra histeroskop ile rahim sineine girilip rahim sinei kavite gözlenebilir. Histeroskop ile polip, miyom ya da rahim muhtevai zardaki anormallikler görülebilir.

Kürtaj işçilikleminize karar verildikten sonra onam formu ve kürtaj hakkında brifing broşürleriniz verilir.

Kürtaj ustalıklemi gücük sürede gerçekleştirilen kolay bir operasyonur. Kürtaj olan hastalarımız özel odalarında dinlendikten sonra rahatça yevmi hayatlarına devam edebilirler

Dilatör bir müddet bu şekilde tutulduktan sonra yavaşça çekilir ve henüz oylumlu olanı ile dilatasyon aksiyonlemi tekrarlanır. Bu muamele ile rahim ağzının makrolediği görülür. Dilatasyon teamüllemi yaklaşık 5-10 dk sürebilir.

İşlemden ahir dönemlerde ortaya çıkabilecek bir sorundur. Yapışık sendromu hafriyatma yöntemi le gerçekleştirilen küretaj meseleleminde görülmektedir.

Kürtaj operasyonu yaptırılabilmesi ciğerin yasal bir süre bulunmaktadır. Kürtaj operasyondan meşru müddet on haftadır. On haftayı aşmamış olan gebeliklere malik olan hastalarımız  meşru olarak  kürtaj operasyonu yapmış oldurabilir.

Kürtaj yapmış oldurmaya karar verdikten sonrasında kürtaj sonrası müddetç ile ilgili doktorunuzdan mutlaka vukuf almalı ve aklınıza ağırlıklan tüm soruları sormalkaloriız. Bu sayede kürtaj sonrası iyileşme periyodunu hem çok rahatça geçirip hem de kısaltabilirsiniz.

Abacıoğlu kliniğimiz bile kürtaj öncesi hastanın herhangi bir riziko şeşnda kalmaması bâtınin lazım tahlil ve tetkikler bünyelmaktadır. Bu tahlil ve tetkikler neticesinde hastanın hangi anestezi çeşidini alacağı da belirlenmektedir. Anestezinin verilmesinden sonrasında kürtaj meselelemine başlangıçlanmaktadır. Kürtaj fiillemi güdük ve kolaylık bir operasyondur. Kürtaj işlemlemi sonrasında hastalar günce hayatlarına devam edebilirler.

Dernekevi anestezi  sonrası kürtaj meydana getirilen hastada ustalıklemden sonrasında macerasız ağrı kesilerle otama edilen vecalar kabil.Genel duyum yitimi esnasında uyuduğunuz dâhilin tek şey hissetmeyeceksiniz.Uyandığınız sırada niteliksiz ağrı kesicilerle sabık kasık ağrılarınız olacaktır.İşlem bitmeye yakın hekiminiz size ağrı kesici bir enjektör yapmış olduracaktır buna bentlı tablonuzu ağırlaştıracak dertlarınız olmayacaktır.

Hamilelik testlerinin sidik ve dem üzerinden yapılan türleri mevcuttur. Her ne bir eczaneden gerçekleştirme edebileceğiniz gebelik testini sabahleyin ilk hacetınızı kullanarak yapabilir ve yüklü olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz.

Vakumlu kürtaj yöntemi Türkiye’de ve Dünya’da ortalama olarak 10 senedir kullanılmakta olan en yeni gebelik sonlandırma yöntemidir. Vakum aspirasyon yöntemi gebeliğin döl yatağından çekilerek vakum vasıtalığı ile hariçarı çıkartpostalılmasına dayanır. Hastanın bu seçenek sebebiyle elan azca anestezik ilaca maruz kalması katkısızlanır ve Bilgi için tıklayınız küretaj medarımaişetleminin oluşturacağı risklerin %80 %90 büyüklükında önüne geçilmektedir.

Operasyon rahim ağzının uyuşturulması doğrusu dernekevi duyum yitimi ile evet da umumi anestezi şeşnda gerçekleştirilir. İşlem öncesi lazım olan kan testleri kuruluşlmış olmalıdır. Kürtaj binalacak kadının genital bir enfeksiyon durumu yoklama edilmeli hekim aracılığıyla lüzumlu duyulursa antibiyotik tedavisine başlangıçlanmalıdır.

18 yaşında doldurmuş evli olan hanımlar eşlerinin ve kendilerinin imzası ve rızası ile kürtaj operasyonu yapmış oldurabilirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Açıklaması kürtaj işlemi nasıl yapılır Hakkında 5 Basit Tablolar”

Leave a Reply

Gravatar