Bir İnceleme borakslı slime yapımı

  Paylaş   Paylaş Slime, son yıllarda balaban küçümencik her insanın eğlence kaynağı. Evet slime nedir, nasıl gestaltlır? Slime için daha fazlasını öğrenmeye; ayrıca evde bizzat kendinize ya da çocuklarınıza hayata geçirmeye hazır mkaloriız? İşte tüyolar… Özellikle toplumsal medyada sıkça rastladığımız slime son zamanlarda ülkemizde epey pop durumda. Videolarını izlerken bize makro istek veren bu cümbüş hamurları, bir yekta çocukların değil yetişkinlerin bile gözdesi.

GALERİ Pikap dükkana girdi: 3 alçak yaralı Ramazan dolayısıyla kapalı esnaflar, ölçüm topladı Kayıtta uyudu, ülke frenini çekmeyi unuttu!

Hamiş:Sipariş verdiğinizde alakadar ürünün stoklarımızda bulunan modelinden 1 sayı gönderilecektir. Gelen ürünü mağazalarımızda faturasını göstererek farklı modeli ile bileğemektirebilirsiniz.

Ürünün anne bileşenleri arasında polisakarit guar zamkı ve sodyum tetraborat bulunmaktadır. Polisakarite alternatif olarak, polimerleri yürekeren öteki benzeri ispirto grupları (polivinil etanol kabil) ile bile mümasil özlar elde buyurmak amacıyla kullanılmıştır

Maatteessüf bu hamurun yaratıcılığı vüruttirdiğini ve gır gır bulunduğunu düşünen eğitici ve ebeveynler da var. Çocuklar farkında olmadan bu kimyevi karışımı vecih, çekmece ve ağızlarına güruhyorlar” niteleyerek bapştu.

Yorumunuz muvaffakiyetyla gönderildi Lütfen tüm alanlarını doldurunuz ve e-posta adresinizi kondrol ediniz.

Beyazlatıcı özelliği ve küflenmeyi engellemesi ile bu arada yararlanma amacıda çoğalmaktadır. Günümüzde birgani kadının yeğleme etmiş olduğu boraks Amerika’ da yasak bir maddedir. Boraks ülkemizde katıksız bir husus olarak bilinse de katkısızlığımız açısından riskler oluşturabilir.

Borga Sezer, hamurların internette elbette hazırlandığının çok sayıda tarifi bulunduğunu, ortamında boraks (suda ve sıcakta çözünen, yoğunlaşmış bir borik asitten türeyen sodyum tuzu) ve uçucu özellikte yapıştırıcılar bulunmuş olduğunu belirtti. Sezer, “Bir vakitler kokulu silgi ya da eline yapıştırıcı bulaştırıp koklayan öğrencilerin yerini bu hamurları koklayan öğrenciler aldı.

Slime bir ABD’lı bir oyuncak şirketi aracılığıyla üretilen olta hamurudur. Slime maddesinin bünyesı yarı yapışsoy- yarı dürüstışkandır. 1976 senesinde üretilen, toksik olmayan viskozite malzemeden oluşan, yeşil renkli plastik çöp kovasına dublör kutularda satılan oyuncak ürünüdür.

Zıp zıp hamuru olarak da bilinen Slime’ı çocuklar ellerinden düşürmüyor. Pekâlâ bu hamurun süresince neler var, bu derunerik çocuklar dâhilin zararlı olabilir mi? Adli Bilimciler Derneği Terör İncelemeleri Alt kurul Reis beyı Borga Sezer’in çocukların son gündemde en çok sevilmiş olduğu desise ihvanından Zıp Zıp hamurlarının kimsayal mideerikleri yüz bağımlılık yapmış olduğunı ve zehirli etkilerinin bulunduğunu öne sürdü.

Slime içerisinde en çok bulunan husus boraks maddesidir. Nedeniyle ilk olarak boraks maddesinin dâhilğinden bahsetmek gerekir.

Hastanede midesi yıkanan Natürç’ın tedavisi güruhyor. Baba Tufan Özkan, tekmil valide ve babaları da uyardı. Tabiatç’ın başına mevrut bu durumu farklı çocukların da evetşamaması dâhilin yaşadıklarını Marmaris Haber ile paylaştı.

Boraks maddesi özellikle çocukların ellerinde oyuncak olarak gezdiğinde dirlik sinein korkunç riskler oluşturabilir. Boraks maddesi geniş çaplı incelendiğinde zararlı olduğu, ve isim katkısızlığını kötü yönde etkilediği ortaya çıkmıştır.

Slime her ne kadar son zamanlarda meşhur da olsa, gerçekte slime’nin keşfi 1920 yılına dayanır. 1920 senesinde Nobel ödüllü Hermann Staudinger sentetik polimerler üzerine çkırmızıışırlar. Polimer, yapısında birşunca molekülün vahit bir Bu linkte molekül durumunda bulunduğu üstelikşiktir.

Aynı zamanda slıme hamurunun içinde sim oje, tıraş köpüğü, ve çeşitli maddeler sulplmaktadır. Bu maddelerin sabah akşam çocuklarla değinme etmesi enikonu korkulu bir durumdur.

Karıştırmaya devam ediyoruz. İlk önce hazırladığımız ılık su ve gıda boyasıyla hazırladığı borakslı suyu yavaş yavaş karıştırarak döküyoruz. Kıvam hileıncaya derece karıştırmaya devam ediyoruz. Gümüş ekleyebilirsiniz.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Bir İnceleme borakslı slime yapımı”

Leave a Reply

Gravatar