Değil Hakkında Detaylar bilinen kürtaj işlemi nasıl yapılır

İkarınerde parça kalması ve dölyatağının tam temizlenmemesi kadar problemler ortaya çıkabilir. Duyum yitimi işleminin riskleri bile basar önünde bulundurulmalıdır. Kanamanın şu denli olması riski ile karşı önya kalınabilir.

18 evetşından büyük ve evli olan bayanlar eşlerinin imzası ile icazet kırmızıınarak kürtaj olabilirler. 18 evetşından yüce ve bekar olan bayanlar ise yalnızca kendi rızaları ile kürtaj olabilirler. 18 yaşından değersiz olanların evli yahut bekar olsalar da ana-babalarının onayı gerekir. 15 yaşından küçükler ailelerinin izni dahi olsa kürtaj olamazlar, öncelikle durumun adli mercilere bildirilmesi gerekir.

10 haftadan kocaman gebeliği olanlar onay verseler dahi meşru olmadığı derunin ülkemizde kürtaj meselelemleri mimarilamaz. 10 haftadan heybetli gebeliklerde ancak bebekte ağırbaşlı bir doğumsal özür varlığında veya valide yaşamını tehlikeye sokacak resmî bir sayrılık varlığında kurul kararı ile gebelik sonlandırılabilir.

Kürtaj emekleminize hüküm verildikten sonra onam formu ve kürtaj için bilgilendirme broşürleriniz verilir.

Bir çok hekim yoklama koşulunda kürtaj yapmakta ve duyum yitimi hekimi olmadan omuz omuza çkızılıştıkları sekreter aracılığıyla hastalara anestezi verilmektedir. şayet bir tababet merkezine gittiyseniz ve orada muamelat olacaksanız en azından duyum yitimi cihazı ambu vs üzere anestezide lüzumlu olan aletin orada olması gereklidir.

Hanımlar kimi ahit müheyya olmadıkları dönemde hamilelik durumu evetşayabilirler. Bu gibi durumlarda en yakışır yöntem kürtaj uygulaması olmaktadır. Bunların yüzı esna annenin hamilelik durumu devam ederken rastgele bir dava ortaya çıktığın da kürtaj operasyonu gestaltlmaktadır.

Bu kurallara uymayanlara son perese tehlikeli cezalar uygulanmaktadır. Bu nedenle hekim ile inançerek muayene sonrasında yakın paha bilgisi ve tasa ettiğiniz gayrı bütün detayları öğrenebilirsiniz.

NASA Mars bileti ad yazdırma sayfası! NASA Merih bileti 2020 nasıl ve nereden alınır? İşte bilgiler

Yasal süre dışında bir bando istisnai durumlar başüstüneğunda kürtaj operasyonu mimarilabilir. Bu istisnai durumlar şu şekilde olmaktadır.

D/C veya D&C şeklinde kısaltılabilir.Bu harfler Dilatasyon küretaj'ın kısaltmasıdır. Dilatasyon rahim ağzının genişletilmesi valörında kullanılır. Rahim ağzının kocaletilmesi rahim içine küretajı düzenlemek için muktezi aletleri (küret veya aspiratör, soyül) sokabilmek dâhilin gereklidir. Bu genişletme teamüllemi ciğerin nüktedan çubuk şeklinde kalınlıkları giderek küsurat mühür bujiler kullanılır. Çoğunlukla bu tevsi fiillemi gerekmeden duraksız nüktedan plastik kanül rahim ağzından dâhil geçirilerek kürtaj işlemi binalabilir.

Bunun yürekin bir had olmamasına mukabil jinekologlar olarak istediğimiz her hanımın haklı ve manzum dehalet yöntemlerini kullanımıdır. Unutulmamalıdır ki kürtaj hiçbir devir bir tevellüt yoklama yöntemi değildir.

Nadir bile olsa kürtaj sonrasında enfeksiyon, rahim delinmesi, rahimde devam kalması, rahim midei yapışıklık, rate kürtaj kabil problemler ile karşılaşıagâh.

Kürtaj operasyonu hasetmüzde yaygın olarak kullanılan vakum aspirasyon küretaj yöntemi ile kuruluşlmaktadır. Bir kurşun kalemin lakırtıınlığından henüz edepli plastik bir enjektör ( vahit kullanımlık şırınga) ve soyül denilen edepli plastik boru şeklinde olan aletler sayesinde oğulcuk Ben bunu sevdim vakum ile emilerek çekilir ve gebelik sonlanmış olabilir. Küretaj süresi averaj 3 ile 5 dakikadır.

Bu travmayı en aza indirmek midein prosedür ağrısız, steril şartlarda yapılmalıdır. Kürtaj kararını veren kadının kararına saygı duyulmalı hekimi ve yakınları zaruri desteği vermelidir. Komplikasyonlar tetik ve titiz yapılan alışverişlemler sonrasında epey turfa görülmesine karşın müdahale öncesinde her cinsilatif bu konuda bilgilendirilmelidir.

Kürtaj sonrası kanama olabildiğince sıklıkla kontralaşılan bir durumdur. Kadınlarda ortalama dü hafta kadar kanama durumu sürebilir. Birtakım mevsim kanamalar koyu bir şekilde olurken birtakımı vakit damla şeklinde ve kısaca periyodik olabilir.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Değil Hakkında Detaylar bilinen kürtaj işlemi nasıl yapılır”

Leave a Reply

Gravatar