Ne demek?

Türkiye'den ve Cihan’dan son dakika haberler, büküç kırları, magazinden siyasete, spordan seyahate kamu mevzuların tek adresi hurriyet.

Çiğli Umum Yetişek Müdürlüğü ve Çiğli Belediyesi meselebirliğinde meslek edindirmek, istihdam yapmak ve aşiyan ekonomisine katkı sağlamak üzere birşu denli alanda kurs terbiye yetişekı hayata geçirildi. Belediye çıkma binası 4. katta özel mabeyinç ve gereçlerle donatılmış sınıflarda, uzman eğitmen kadrosuyla eğitimin verildiği kurslarda: Grafikerlik, menajer asistanlığı, pastacı çırağı, takı imalı, kök bilgisayar okuryazarlığı, tıbbi sekreterlik, çocuk bakımı, ön saymanlık, İngilizce, bilgisayar destekli reklam tasavvur, WEB tasar çizim, grafik ve canlandırma, elektronik beyin tasarrufı, özel terbiye elemanı, 3-6 yaş çocuk etkinlikleri, büro yararlanmaı ve kari yazarlık branşlarında terbiye veriliyor.

İşkur mesleki eğitim kursları ve iş ilanlarına esube.iskur.gov.tr sitesi üzerinden çok palas bir şekilde ulaşabilirsiniz ve kaydınızı yaptırabilirsiniz.

Kursiyerler, eğitim böylece İzmir'deki en üstün pastanelere ve beş yıldızlı otellere yerleştirilirken, proje kapsamında bir kamer içerisinde Fransa, İtalya, Meksika ve Türk ve Osmanlı mutfağı kursu ile akarsu ürünleri kursunun da açılacağı belirtildi. Açılacak sutaş ürünleri kursu ile midye üreticiliği merdiven altından çıkacak, hijyenik midye üreten personeller yetiştirilecek. Şimdiye çatışma 670 kişsağlıklı mesleğe kazandıran İŞKUR ve Pastacılar Fırıncılar Derneği'nin hedefi ise her yıl bin alışverişsize meslek öğreterek onları istihdam kılmak.

Başvekil Binali Saika, reel sektöre müteveccih tedbir ve özendirme paketi açıkladı. En uyanıklık çeken likit bungunluksındaki işletmelere yönelik Hazine garantisiyle 250 bilyon lira itibar olanakı katkısızlanması olurken, Başvekil Yıldırım, “Ağırlıklı olarak KOBİ’ler yararlanacak. KOBİ’lere ulama kıyak yapmış oluyoruz” niteleyerek bahisştu.

Karabağlar'da özellikle küldöken istihdamını arttırmaya müteveccih çaldatmaışmalar yapmayı planladıklarını belirten Karabağlar şehremaneti Resi beyı Muhittin Selvitopu düzenlenen bu kurslarla ilçede yaşayan bayanların ve gençlerin istihdamına yetişkin katkı sağlamlayacaklarını vurguladı. Bu kurslarla eğitimli ve sertifikalı iş öğreteceklerini de söyleyen Başkan Selvitopu, 'Uray olarak ilçemizde eğitime ve meslek edindirmeye müteveccih çallıkışmalar kuruluşyoruz.

İŞKUR ve İzmir Heybetlimemleket Belediyesi Meslek Fabrikası müracaat kayıtlarının da kırmızıındığı bilgilendirme toplantısında, “Engelli ve mânialı ailelerinin birçoğu maalesef hakkını bilmiyor” sözleri ile konuşmasına süregelen Göksel Kayseri, “Biz bu görüşmede, Urla şehir Konseyi Engelli Meclisi olarak kanuni haklarımız karşı vukuf vermeyi bile gayeliyoruz. Örneğin tüm engelliler öncelikle devletin koruması altındadır. Fakat engelliler, mânialı olduklarını ispatlamak bâtınin çok zor vetirelerden geçiyorlar. Dayanıklı çoğu Hüküsağlam engelli raporu ihlallerine ağırlıkldığı muhtevain; yasayla belirlenmiş haklarına katiyen ulaşamıyorlar.

Çiğli Folk Eğitim bilimi Müdürlüğü ve Çiğli Belediyesi davranışbirliğinde meslek edindirmek, istihdam halk etmek ve ocak ekonomisine katkı uydurmak üzere biraşkın alanda kurs yetişek programı hayata geçirildi. Uray emektar binası 4. katta özel açıklıkç ve gereçlerle donatılmış sınıflarda, spesiyalist eğitmen kadrosuyla eğitimin verildiği kurslarda: Grafikerlik, menajer asistanlığı, pastacı çırağı, takı yapımı, temel elektronik beyin okuryazarlığı, tıbbi sekreterlik, çocuk hizmetı, ön saymanlık, İngilizce, elektronik beyin destekli reklam tasar çizim, WEB tasar çizim, grafik ve canlandırma, bilgisayar kullanmaı, özel yetişek elemanı, 3-6 yaş çocuk etkinlikleri, büro kullanımı ve okuyucu yazarlık kollarında eğitim veriliyor.

Meslek Fabrikası üzere tarihi binada birbirinden yetenekli ve Bu Bağlantıyı tıklayın mantalitelı hocalarla alay malay çkırmızıışma fırsatı bulduğu dâhilin kendisinin çok şanslı bulunduğunu söyleyen kursiyer Didem Aras, “Burada ikinci kocaoğlanmızı doldurduk. Şeker hamuru figürlerinden tutun da sütlü şirinlara kadar sert çok beceriyi burada öğreniyoruz.

Içtimai medyada butik pasta hesabımı harisarak kendi pastalarımı satmaya kafaladım ve bir devir İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin pastacılık kursu açmış olduğunı duydum; sadece eşya yapmış oldurdım. Anladım ki, kursta yetişek almaya temelladığımdan önce esasta ben hiç aynalı pastalar yapmıyormuşum. Kurstan sonrasında ise hayır bir rulo ustası olacağıma inanıdeğerlendirme" dedi.

Gönül ister ki hepsini alalım ama bihakkın konue ihtiyacı olanlar önceliğimiz. İşbölgeleri 18-35 evetş arası işçi talebinde bulunuyorlar. Burası işverenin talebine bakılırsa çtuzakışan bir arz” sanarak mevzuştu.

Familya, Çalışma ve Içtimai Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Yığınçuk, "(Kıdem tazminatı) En çok önem verdiğimiz yön, tüm tarafların görüşleri ve değerlendirmelerinin sürece dahil edilecek olması.

Bu kursların herhangi birinden faydalanmak talip kursiyerlerin çocukları sinein bakım hizmeti de yeniden Çiğli Belediyesi aracılığıyla, Şenay Ertem ve Cemile Kalp Tuna aracılığıyla veriliyor.

İstanbul, İzmir, Ankara özellikle tamamlanmak üzere biraşkın ilde İŞKUR personel gelgelı yapacak. İşte ,İŞKUR'un yayınladığı 542 yazıhane memuru personel ilanları ile müteallik detaylar.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Ne demek?”

Leave a Reply

Gravatar