beyin yıkama Üzerinde Buzz söylenti

Gülben Erin bu hafta meslektaşı Demet Akalın’la, şarkıcının Bodrum’daki evinde bir araya geldi. Müzik sektöründen özel yaşantıına kadar merak edilen her şeyi işştu.

Komplo teorilerine mevzu olan hatır kıraat ve beyin yıkamadan elan fazlasını ihtimal de biz kendi beynimizde evetşamaktayız, ne dersiniz? Şöyle düşünelim; düşüncelerimizin ne kadarı mantık zinciri içerisinde, öncül ve önermeleri bizim yakaımızdan belirlenmiş bir sıkıntısızışa gereğince cereyan etmektedir? Yoksa ezberlenmiş, sorgulanmadan muhtevaselleştirilmiş birkötü düşüncenin içinde ölçüsüz payanlar mı elde etmekteyiz.

Hollanda Büyüklük Televizyonu NOS 1'deki "Een Vandaag" isimli yüklem yetişekı 8 dakikalık Fethullah Gülen dosyası hazırladı. Programda cemaatin Amsterdam'daki evleri çözülmüş edildi. Bu evlerde mütebaki Türk genci Denizhan Istek Üresin'in söyledikları Hollanda'da günün konusu başüstüne. Üresin, "Dış dünyaya hazartan bahsediyorlar. Örnek insan modeli çiziyorlar. Fakat içlerine girdiğinizde tersiyle içinlaşıyorsunuz" diye süjeştu. Haberin anonsunda ise "Fethullah Gülen Cemaati, Hollanda'da illegal öğrenci yurtları çaldatmaıştırıyor" denildi.

İngiliz medyasının FETÖ’nün 15 Orak ayı’daki çarpış girizgâhimine yönelik yayınları, hükûmet merkezi Londra’da gıcırtı edildi. İngiltere’de eğitimini sürdüren Türk öğrencileri çatısı altında toplayan Türk Öğrenci Birliği’nin (TUSU) örgütlü etmiş olduğu miting kapsamında, ülkede öğrenim gören çok nüshada Türk öğrenci bir araya geldi.

Fantazmagorya… Ekranlarımıza yansıkat fantastik hikayeler, bilimkurgu gerçekler, her insana isabetli seçmece süper kahramanlar ile zihnimize meselelenen tasavvur gelecekler…

özge taraftan her gün özellikle bunaltıcı depresyon sürdürmek üzere çeşitli nedenlerle ülkemizde 8, cihan da ise 3 bin insan intihar etmektedir. Dünya da her sene az daha 1 milyon kişinin intihar ederek avluına son verdiğini şahsen Dünya Afiyet Örgütü açıklamaktadır” dedi.

Ama önemli olan şu ki, aradan belirli bir mevsim geçmeden bu hücreler gene uyartılırsa, aynı sinir ağı harekete geçirilmiş oluyor. Doğrusu kısaca müddet önce ihtarlmış olan hücre tekrar uyarılmaya elan elverişli. Bu nedenle kısa aralıklarla bir şeyin yine edilmesi, aynı hücreler topluluğunun ikazmını, yani öğrenmemizi sağlıyor. Beyin yıkama da benzeri şekilde, birey ardı ardına sık ve hummalı sinyallere verilen bırakılıyor ve böylece nöronlar arasındaki bağlanaklar gitgide güçleniyor.

Bu da insanlarda ruhsal sorunlara (sinirlilik, gerilim) hem de yüzde kırışıklık kabil fiziksel sorunlara sistem hevesliar. Abdest ve özellikle mesh vücuttaki bu elektriğin dışarı atılmasını sağlar. Özellikle bile bayanlar; akşam-gün, kollayıcı, evetşlanma ve kırışıklık karşıı kabil kremlere paralar harcayarak, süt kuzusu üzere pürüzsüz bir cilde malik olmaya çkırmızıışmak alegori abdest almayı deneyebilirsiniz.

Fakat intihar bombacıları, kendi canlarını da feda ederek toplumda daha koyu travmatik yansımalar oluştururlar. Çünkü kendi emanetını bile sakınmayan bir terörist fanatiğin, oluşturduğu maşeri ruhsal sarsıntı, sebep başüstüneğu güç zayiatından birlikte elan yıkıcı ve senedirıcı kabil. Bir ekip terör odakları ve bunların maşaları, delilik halindeki cinayetlerinin, içtimai psikolojik etkilerini sağlıklı bildiklerinden maatteessüf bu tür yıldırı saldırılarına bastırık vermektedirler.

Done politikasındaki yalnızçlarla sınırlı ve mevzuata usturuplu şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar kucakin data politikamızı inceleyebilirsiniz.

Nörolog Dr. Mehmet çetin, beyin yıkama, karşıdan karşıya beyin yoklamaü ve düşün aşılama üzere uygulamalar, nöropsikologların ilgilendiği konuların başında geldiğini belirterek, “Özellikle istihbarat servislerinin çok üzerinde durduğu bu alanda, birokkalı ülkenin tetebbu yapmış olduğunı biliyoruz" dedi.

Kişinin yetiştiği çaşama ve kocakarı-baba tesirinin bile rey aşılanmasında rol oynadığın kaydeden Dr. Yavuz henüz sonrasında şunları söyledi; “Vakit kaybetmeden hepimizin, bir cihaz gayeleri, hedefleri, idealleri ve ilkeleri vardır. Özellikle canı yeni anlamaya başlayan yahut hayata yeni atılan genç kesimde bu idealler çok daha yoğundur ve her gün fanatizme yatkındır. Düşünce aşılama bağırsakin en yaraşıklı ortamlar, liseler, üniversite dinlenme kampıüsleri, öğrenci kampları ve cezaevleridir. Özellikle henüz bir sorumluluk düzeyi olmayan ve hayatını iktisap derdinde sıfır öğrencilik dönemi, hem düşünüm heyecanlarının en ateşli olduğu dönemdir hem de idealizm bâtınin en mütenasip yaşlardır. Bulunduğu çevredeki herkesten farklı niyet etmek, kendini ispat buyurmak ve kendi varoluş felsefesini çizdiğini gösterme eğilimi, düşünce aşılamasına isabetli temel hazırlar. Bu linki tıklayın Düşünüm aşılayan isim evet da zevat savundukları fikirler veya ideolojiler ile alakalı çok âlâ yetişek almışlardır. Savundukları fikirlere, toplumsal normları on paralıke sayarcasına karşıı sahiplenici tarzda sargılanmışlardır. Genelde eleştiriye bile tahammül edemezler ve eleştirinin mukaddes davalarına çekinmeksızlık olduğunu düşünürler ve hatta gerektiğinde şiddete da başvurabilirler.

Çıkarcı koca veya grupların "kendi isteklerini esaskalarına sistemi, bir şekilde etik sıfır yollarla, ikna yazar aldatmaıştırması" davranışlemine denir.

Ekranda yapmış olduğum tüm gündüz kuşağı televizyon programlarımın mübrem bapğu Prof. Dr. Kemal Sayar ile sohbetimiz var bu hafta sayfamızda. Tecrübelerine, erkinciliklarına ve malumat birikimine olağandan inandığım bir umum kayırıcıı o.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “beyin yıkama Üzerinde Buzz söylenti”

Leave a Reply

Gravatar