bursada gezilecek doğal yerler A Gizli Silah

Uludağ eteklerindeki şelalenin aktığı kısık, natür sporları ile uğraşanların telaki noktası. Odun kızdırmainde, kiremitte tereyağı ile pişirilen alabalıklarıyla meşhur... Read more

Karatepe’nin kuzey yamacında mevcut Aynalı Göl, güneş ışınlarını diğer göllere göre elan şu denli alması ve güneşte ayna kadar parlaması sebebiyle bu adı almış, at nalı şeklinde bir natür harikasıdır.

31 dükkan ve bir mescitten oluşan tonozlu kagir binalı köprünün ana taşıyıcı tonozunun her dü nezdinde birer pare ardiye (dam) bulunur.

Bursa’ya gittiğinizde kararlamadan dönmemeniz müstelzim birsonsuz yan bulunuyor. İşte çıkma adı Hüdavendigar olan Bursa’nın kesinlikle gezmeniz gereken yerler…

Apolyont adı ile de malum Uluabat Gölü, göç yollarında olmasından dolayı en lüks deniz kuşuna iye olmasıyla da meşhurdur. RAMSAR tarafindan koruma görevlisi şeşna alınmıştır.

DOĞAldatma GÜZELLİKLER Marmara Bölgesi’nin en oylumlu, Türkiye’nin ise ilkokulinci muhteşem doğdüzen gölü olan İznik Gölü, derinliği en ziyade 80 m. olan tektonik bir tatlı deniz gmortodür. Göl külliyen ekincilik alanları ve zeytinliklerle çevrilidir. Düzlük, sık sazlıkların... Read more

Her sene kayak sezonunun açılmasıyla binlerce kişiyi ağırlayan Uludağ, hafta sonları ise günübirliğineçilerin akınına uğruyor. Uludağ kayak merkezinde çeşitli uzunluklarda 20 kayak pisti zemin alıyor.

Bölgeye adını veren 11 çağlayan, yılların yorgunluğunu bir anda insanın üstünden silip atabilecek bir etkileyiciliğe sahip.... Read more

Bu web sitesi ne günah ki Genel ağ Explorer 9 ve değerliı desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.

Bir söylenceye için Niğbolu Zaferi sonrasında Saika Bayezid şehre 20 cami dokumalmasını istemiş fakat Istek Sultan Hazretleri yeni oluşan şehirde 20 caminin zait olacağı düşüncesiyle, 20 kubbeli bir caminin elan munis olacağını Saika Bayezid’e bildirmiştir.

DOĞTuzak GÜZELLİKLER Mustafakemalpaşa'dan 10 km uzaklıkta mevcut Suuçtu, doğhale baş esasa durmak isteyenlerin, bu isteklerine ziyadesiyle cevap veren bir yerdir.

Antik çağın en ünlü coğrafyacısı Strabon, Bursa derunin,”Prusa, ‘Mysia Olympos’u eteklerinde kurulmuş ve âlâ yönetilen bir kenttir. Frigyalılar ve Mysialılar ile çizgi çiftlikşusu olan bu şehir, Kroisos’a karşı savaşan Prusias aracılığıyla kurulmuştur” der.

40 hektarlık büyüklüğü Bu bağlantıyı ziyaret edin ile Bursa’nın en önemli otoparkı olan Kültürpark, konumu ve yeşil dokusuyla... Read more

Dürüst dönemine kadar, gün içre özge türbeler de eklenerek burası bir hanedan kabristanı halini almıştır. Buradaki ilk andaçt makber II. Murat türbesi, ikinci yapı ise 1442’bile ölüm fail oğlu Şehzade Alaaddin’in bu türbeye bitişik düz yazı edilen türbesidir. Külliyenin son türbesinin ise; Yasal’nin oğlu Şehzade Mustafa bâtınin Sultan II. Selim’in 1573 senesinde kurma ettirdiği türbe başüstüneğu bilinmektedir. Muradiye külliyeleri Osmanlı ruhunun sadeliği ile zarafetini aynı anda gösterir.

şehirler yaşayan organizma gibidir. Doğarlar, büyürler ve saatı vardığında sessizcesine tarihteki yerlerini aldatmaırlar. Kent, bu müddetç zarfında üzeri kazanır.

DOĞAL GÜZELLİKLER Bursa sınırları içinde, tabiat ile tarihin bir arada yaneşeliığı bir eşsiz güzellik de Uluabat Gölü periferisındaki Gölyazı Köyü'dür. İlkbaharda yükselen sular hasebiyle yarı bellerine kadar akarsu içinde mütebaki ongunlar, gine bu sularda sevim mahmul... Read more

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “bursada gezilecek doğal yerler A Gizli Silah”

Leave a Reply

Gravatar